Koszyk jest pusty
Szybki kontakt

511 757 559

biuro@studio5s.pl

Czynne Pn-Pt
9:00-17:00

Studio5S

Posiadamy wieloletnie doświadczenie

w naprawie sprzętu elektronicznego

tj. aparaty fotograficzne, drony, quadrokoptery, modele RC. 


Prowadzimy serwis napraw pogwarancyjnych.

DJI Goggle

1)Dlaczego warto kupić DJI Goggle?

Jest to spory wydatek i dlatego sporo osób zastanawia się nad tym czy warto je kupić. Z reguły obraz z kamery drona odbieramy bezpośrednio na naszym tablecie lub smartfonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy obserwować, co się nagrywa w danej chwili oraz kontrolujemy naszego drona.

Przy lataniu sportowym podczas wyścigów przyda się dodatkowy zastrzyk adrenaliny. To właśnie dają goggle. Oglądamy dynamiczny obraz bezpośrednio ze środka drona tak jak w kinie. Dysponując przygotowanym do tego typu zadań Mavic-iem możemy obracając głowę obracać bezpośrednio kamerą na gimbalu w pewnym zakresie na boki oraz góra dół. Lecąc przed siebie z dużą prędkością i tak nie ma czasu aby się rozglądać więc wychylenia kamerą są w tym przypadku wystarczające.

2) Czy muszę zdjąć okulary aby korzystać z goggli.

Nie trzeba zdejmować Kombinacje połączeń

a) Sparowania DJI Goggle z dronem i kontrolerem Mavic Pro.
b) Jeden dron Mavic Pro + dwie pary gogli DJI Goggle + dwa piloty zdalnego sterowania Mavic Pro
c) Jeden dron Mavic Pro + dwie pary gogli DJI Goggle + jeden pilot zdalnego sterowania Mavic Pro
d) Jeden dron Mavic Pro + jedna para DJI Goggle + dwa piloty zdalnego sterowania Mavic Pro

Ze względu na OcuSync trzeba zastosować kabel z DJI Goggle do kontrolera w innych modelach niż Mavic Pro który korzysta z tego samego systemu bezprzewodowej transmisji wideo. Połączenie umożliwia integracje DJI Goggle ze Spark-iem. Za pośrednictwem kabla USB można podłączyć DJI Google z Phantom 4, Phantom 4 Pro, Phantom 4 Advanced i Inspire 2.

3) Po co jest gniazdo kart Micro SD w DJI Goggle?

Gniazdo służy do pobierania plików z dronów do wewnętrznej karty DJI Goggle w celu utworzenia kopii zapasowej i przeglądania plików wideo (tylko filmy z rozdzielczością 1080p/60fps lub niższą można wyświetlać za pomocą DJI Goggle).

4) Czy mogę pobrać filmy wideo, które nie są nagrywane przez drona na kartę Micro SD, a następnie włożyć ją do DJI Goggle, aby je oglądać?
Nie można.

5) Jakie są główne różnice między trybem HD (HD Mode), a trybem Smooth Mode?

W trybie HD rozdzielczość materiału transmisji wideo osiąga wartość 1080p/30fps dla bliskiej odległości, obniża się do 720p/30fps na dużej odległości lub w przypadku zakłóceń. Smooth Mode rozdzielczość będzie wynosić 720p/60fps. Pierwszy z nich jest bardziej przejrzystym i wciągającym doświadczeniem, a drugi jest bardziej płynny.

6) Dlaczego jakość obrazu przesyłanego w moim DJI Goggle czasami się zmienia?

Rozdzielczość materiału wideo przesyłanego przez DJI Goggle zmienia się wraz z rozdzielczością nagrywania wideo. a) Gdy nagrany film jest w rozdzielczości 4K, najwyższa rozdzielczość przesyłu wideo wynosi 720p/30 b) Gdy nagrany film jest w rozdzielczości 2.7K, rozdzielczość transmisji wideo wynosi 1080p/30 c) Gdy nagrany film jest przy rozdzielczości 1080p lub niższej, w zależności od tego, czy szybkość klatek przekracza 30 klatek na sekundę lub mniej niż 30 klatek na sekundę, maksymalna rozdzielczość transmisji wideo wynosi odpowiednio 720p/60fps lub 1080p/30fps.

7) Jaka jest różnica między ekranami DJI Goggle 1080p, a innymi ekranami 2K?

Typowe ekrany "2K" wewnątrz innych okularów są podzielone na dwie sekcje 1280x1440 na każdą stronę o rozdzielczości 720p. DJI Goggle używają podwójnych ekranów 1080p, co oznacza, że każdy ekran ma maksymalną rozdzielczość 1920*1080.

8) Jakie mogą być opóźnienia kiedy DJI Goggle są połączone z innymi urządzeniami?

Opóźnienie łącza dla wideo w technologii HD seria Phantom 4, 720p60, format wideo: 720p60 / 720p120), 140 ms Inspire 2 + X5S, 720p60, format wideo: 1080p120), 190 ms (Inspire 2 + X4S, 720p60, format wideo:1080p60). Aktualizacja oprogramowania w DJI Goggle 1.

9) Jak zaktualizować oprogramowanie DJI Goggle?

Najprościej podłącz DJI Goggle do komputera. Jeśli sparujesz więcej urządzeń, to wszystkie zostaną zaktualizowane Dron przyłączony do DJI Goggle może zmieniać funkcje. Przyciski C!/C2 np. w Mavic pro zamieniane są na Fn/Back Tryb śledzenia Head Tracking zależy od ruchów głowy pilota

10) Dlaczego dron przyłączony do DJI Goggle wciąż się kręci w trybie Head Tracking Mode

Nawet Jeśli pilot nie zatrzyma się w miejscu gdzie dron startował, urządzenie będzie się obracało, dopóki pilot nie odwróci głowy z powrotem do pierwotnej pozycji.

Więcej szczegółów w instrukcji.

Aktualności